Aromaterapeutická kosmetická masáž je holistická metoda, při které se snoubí blahodárný účinek dotyku a kouzlo vůně. Poskytuje nepřeberné množství kombinací a tím zajišťuje individuální přístup ke každému jedinci. Může být v některých případech šetrnou alternativou ke klasické léčbě.

Masáž je základní metodou aplikace v aromaterapii. Silice jsou před masáží vybrány podle potřeby klienta na základě konzultačního dotazníku a smíchány s olejovým nosičem, rostlinným olejem. Při masáži na nás nejdříve působí samotná vůně, poté však ucítíme další účinky. Éterické oleje prostupují pokožkou po 20 až 30 minut až se dostanou do krevního oběhu. Trvání jejich účinku je mnohem delší.

Éterické oleje jsou základem aromaterapie. Jsou to těkavé vonné esenciální látky získávané z rostlin. Ovlivňují tělesné, psychické funkce organizmu a naše emoce.

Spolu s rostlinnými oleji (za studena lisovanými- hroznovým, olivovým, slunečnicovým, mandlovým, jojobovým) poskytují pleti obličeje i těla a celému organismu při aromamasáži zážitek, jež je nejen příjemný, ale i velice zdraví prospěšný.

Nejlepší je se před masáží osprchovat a nechat oleje působit na tělo co nejdéle. Proto si po masáži nic neplánujte.