Aromaterapie poskytuje jedinečnou možnost působení na mysl a duši prostřednictvím fyzického média, ve kterém je zachyceno tolik z podstaty  přírody.Éterické oleje jsou základem aromaterapie. Jsou to těkavé vonné esenciální látky získávané z rostlin. Ovlivňují tělesné, psychické funkce organizmu a naše emoce.

Éterické oleje jsou produkty přírodního alchymického spolupůsobení rostlin a slunce a jako takové jsou  zdrojem  nezbytné  energie  a  vědomí.  Každý  z  aspektů  éterického  oleje,  ať  už  botanický,  tradiční  nebo  energetický, mu dává výjimečnou sílu.

Již  v  Egyptě  a  Východní  Asii  se  používala  aromaterapie k dosažení fyzické a psychické rovnováhy a k jejímu udržení. Byla součástí meditativních rituálů a je jí v mnohé míře dodnes.

Jen si vzpomeňte, jak na Vás kdy působila určitá vůně, co vše se Vám vybaví, když tuto vůni cítíte znovu. Je to určitá osoba, prostředí, dovolená, hudba, máte dobrou náladu nebo naopak, to když máte vůni spojenu s někým nebo něčím nepříjemným. A co takhle vůně Vašeho nejbližšího člověka.

Spolu s rostlinnými oleji (za studena lisovanými- hroznovým, olivovým, slunečnicovým, mandlovým, jojobovým) poskytují pleti obličeje i těla a celému organismu zážitek , jež je nejen příjemný, ale i velice zdraví prospěšný.

Orientální medicína nám dovoluje vnímat jedinečnost individuality a vystihnout tak potřeby osob, což nám umožňuje sladit tyto potřeby s důležitými vlastnostmi éterického oleje.

Každý olej má své specifické účinky, a proto jejich vliv může být například:

 1. Relaxační – uvolňuje psychiku i stresu
 2. Stimulující a povzbuzující – obnovuje energii
 3. Antidepresivní – harmonizuje psychiku
 4. Tišící a léčivé – odstraňuje bolest hlavy, kloubů
 5. Uvolňující – uvolňuje bolesti zad
 6. Detoxikační – odplavuje toxické látky z těla
 7. Prohřívající – prohřívá, podporuje hubnutí, proti celulitidě

Kontraindikace:

 1. kojení a těhotenství
 2. virové onemocnění
 3. epilepsii
 4. nedávné operace
 5. kožní infekce, bradavice, plísně
 6. popáleniny, záněty
 7. vysoký krevní tlak